AC/OC najtańsze
on-line ubezpieczenia kalkulator ubezpieczen

Kiedy kupić ubezpieczenie ?

Ubezpieczenie na życie warto wykupić kiedy stoimy na początku kariery zawodowej. Nie słuchajmy złych doradców. Im wcześniej zaczniemy myśleć o zabezpieczeniu swojej przyszłości, tym lepiej dla nas. Dla młodych ludzi perspektywa emerytury rzeczywiście może się wydawać zbyt odległą, aby zawracać sobie nią głowę. Niestety, tak właśnie myśli większość z nas. Dominuje postawa „jakoś to będzie”. Czyżby nie zależało nam na bezpiecznej przyszłości? Tym bardziej, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują pełen wachlarz polis: począwszy od najprostszych i najtańszych, po pełny pakiet ubezpieczenia zapewniający ochronę prawie od wszystkiego.

Ubezpieczenie życia w podstawowej wersji gwarantuje wypłatę odszkodowania na wypadek naszej śmierci wskazanej w umowie osobie. Podobnie się stanie jeśli ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi i doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jest to możliwe po wykupieniu dodatkowych opcji. Ubezpieczenia życiowe gwarantują po prostu bezpieczną przyszłość.

  • Odstąpienie od umowy ubezpieczenia.

    Złożyłem wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia osobowego. Jednak po kilku dniach stwierdziłem, że ubezpieczenie nie jest korzystne. Czy w takiej sytuacji mogę zrezygnować z ubezpieczenia jeżeli jeszcze nie podpisałem umowy?

  • Warunki umów ubezpieczenia a prawa konsumentów.

    Rozwój rynku ubezpieczeniowego wiąże się m.in. z rozszerzeniem się zakresu oferowanych produktów i modyfikacją kształtu już istniejących. Jest to ważny element działalności firm ubezpieczeniowych, nie zawsze zresztą należycie doceniany.

  • Ubezpieczenia obowiązkowe

    Ustawa z dnia 28 lipca 1990r, będąca podstawą działalności ubezpieczeniowej, wprowadza podział ubezpieczeń na obowiązkowe i dobrowolne.

Facebook
Script logo